• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 12
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Трифон П.Трифонов написа:Направи помпата да включва на 48 градуса. Тая помпа няма 4та скорост. Колко киловата беше котела?
Сега видях, ще посмятам.

Грейко RB30. Помпата има разделения на горе 4 степени , и на долу 3 степени. Не знам кое какво е . Настроиха я на първата на горе. Сега съм я вдигнал на третата пак на горе. (чувствам се като неандерталец в тази сфера, описвам нещата адски тъпо, за което се извинявам)
Последна промяна от astroka на пон окт 09, 2017 7:20 pm, променено общо 1 път.
astroka написа:
Трифон П.Трифонов написа:Направи помпата да включва на 48 градуса. Тая помпа няма 4та скорост. Колко киловата беше котела?
Сега видях, ще посмятам.

Грейко RB30

Прочети предното ми мнение, допълних го.
Послушах те и от час работи на тези параметри, сега изчистих и двата филтъра при трипътния, в ниския нямаше боклук, на по-високия имаше малко събрана гняс, но не вярвам това да е пречело толкова за циркулацията.
Разбрах те , направи помпата да работи на втората степен нагоре, както казваш.
Това е правилният режим за двутръбна система, ма тва не е важно сега, ще го разучиш после, като се реши проблема.
Рапорт от днес. Дойде човек на който имам доверие в тази област и той твърди ,че проблема е трипътния вентил. Нямало нужда от него и той спирал работата. Посъветва ме да го махна , ако искам да се топля. Как ви се струва подобна теза и как ще се отрази това на работата на котела? Да предприемам ли демонтирането му?
astroka написа:Рапорт от днес. Дойде човек на който имам доверие в тази област и той твърди ,че проблема е трипътния вентил. Нямало нужда от него и той спирал работата. Посъветва ме да го махна , ако искам да се топля. Как ви се струва подобна теза и как ще се отрази това на работата на котела? Да предприемам ли демонтирането му?

Не го махай.
Притвори рециркулацията, в момента е 100% отворена , 25 % отворен му стига.
Прикачен файл:
3.jpg

Водата в котела трябва да е над 65 гр. , това не е трипътен а е смесителен вентил и затова трябва да се регулира дебита през него.
https://photos.app.goo.gl/UF3xrcmCTreO5rrR2
Забелязваш ли приликите? Това е моята системка и тя работи така, с напълно отворен кран преди Трипътния Смесителен вентил с пряко действие. Мисля, че този вентил отделя напълно малкия и големия кръг. Не съм сигурен в това и изпълних схемата на Антон БМ на 100%, но не се е налагало да притварям крана. Вентила ми е същия, като на колегата, но на 60 градуса. При него трябва да се случват нещата даже по леко.
Нека опита с препоръките ми от предното мнение, а и да притвори крана-също.
Трябват градуси. Моя е на 60 и поддържам работна температура около 70 като съм задал на горелката максималната 80, без значение от връщащата вода колко е студена. Така че ти трябват градуси за да се получи по голямо отваряне на смесителния вентил. Така че не пипай крановете ами увеличи температурата на горелката на 80 и ти гарантирам че след час ще се стоплят и радиаторите на долния етаж.
Да, като при теб е но.... при него не се получава.
Прикачен файл:
Prod_VTC511_verA_issueA_lr.jpg
Prod_VTC511_verA_issueA_lr.jpg (66.96 KиБ) Видяна 53 пъти

Вентила е смесителен и трябва да пробва с притваряне на крана.
Самоцитирам се, щото остана назад.
След като трипътния е на 50 гр
Трифон П.Трифонов написа:Направи помпата да включва на 48 градуса. Тая помпа няма 4та скорост.
Като за начало, сложи я на 3 скорост- Най левия символ да свети, римско 3.
После търпение му е майката, а преди да се изчерпа, нагласяш помпата на степен РР2. Това е петия символ от ляво на дясно, като прескачаш символа Аутоадапт, ако е Алфа 2. Демек второто триъгълниче в дясната част на главата.
Няма да се разминеш с термоглавите.

Прочети това, особено частта за режимите и настройката на помпата!

http://site.ecotherm.bg/files/file_962_1171bg.pdf
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 12

Включи се в дискусията:

Отговори   Нова тема Абонирай се

Сподели темата:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook:

Имаш нужда от подходящ професионалист за дома?

Върни се в “Отопление”