• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 12
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Абе ти какво предналягане имаш на изхода на тази Алфа две, щото при тия вертикални щрангове до тавана и отворена система и всичките радиатори пълни с вода , закачени на всмукателната страна на Алфата, май тя изобщо не върти вода през нея, квото мине-минава по естествена циркулация.Тая алфа за да тръгне изобощо и трябва предналягане на изхода, маи ще сменяш Алфата с UPS помпа, ама да видим.

Прикачен файл

Screenshot_2017-10-11-13-03-54.jpeg
Последна промяна от Rumen72 на ср окт 11, 2017 3:17 pm, променено общо 1 път.
astroka написа:Проблема продължава! Пробвах да го пълня бавно, имаше ефект , но доста малък. Отидох до железарията и си купих автоматични обезвъздушители и ги монтирах , викам си сега няма как да не стопли. Да , ама не! Продължава да грее втория етаж, а първия всичко е студено ли студено. Почвам да си мисля , дали помпата не може да завърти водата, дали и на втория етаж, макар и топъл има въздух и пречи за превъртането?

И с тези АВТОМАТИЧНИ обезвъздушители на отоворена система - ще си имаш проблеми!
Rumen72 написа:
astroka написа:Проблема продължава! Пробвах да го пълня бавно, имаше ефект , но доста малък. Отидох до железарията и си купих автоматични обезвъздушители и ги монтирах , викам си сега няма как да не стопли. Да , ама не! Продължава да грее втория етаж, а първия всичко е студено ли студено. Почвам да си мисля , дали помпата не може да завърти водата, дали и на втория етаж, макар и топъл има въздух и пречи за превъртането?

И с тези АВТОМАТИЧНИ обезвъздушители на отоворена система - ще си имаш проблеми!

Конкретизирай какви би могло да са проблемите? В тази област съм "бос" и за това се допитвам до Вас. Относно помпата - така са я монтирали хората на Грейко, аз ако знам къде и как се случват нещата нямаше да пиша тук или да търся съвети. Последния човек погледнал монтажа на новото котле каза , че всичко е монтирано по учебник , единствените забележки му бяха за цолажа на тръбите(трябвало да е по-голям) и наличието на трипътния вентил(или смесителен , както колега беше писал по-горе). Днес ще идва и каза ,че щял да го оправи и всичко да тръгне нормално. Ще пиша за резултата!
astroka написа:
Rumen72 написа:

Конкретизирай какви би могло да са проблемите? В тази област съм "бос" и за това се допитвам до Вас. Относно помпата - така са я монтирали хората на Грейко, аз ако знам къде и как се случват нещата нямаше да пиша тук или да търся съвети. Последния човек погледнал монтажа на новото котле каза , че всичко е монтирано по учебник , единствените забележки му бяха за цолажа на тръбите(трябвало да е по-голям) и наличието на трипътния вентил(или смесителен , както колега беше писал по-горе). Днес ще идва и каза ,че щял да го оправи и всичко да тръгне нормално. Ще пиша за резултата!

Ако дебитът през помпата е по-голям от сбора на дебитите през захранващите щрангове на радиаторите - се получава подналягане в радиаторите - тоест получава се вакум в радиатора , което води до отваряне на автоматичният обезвъздушител и навлизане на въздух в системата през него/ да се надяваме че при теб дебита през помпата е по малък от сбора от дебитите на захр. щтрангове/, поради тази причина не си имал обезвъздушители/ако слагаш такива - трябва да са ръчни/ и още при това изпълнение на системата има особедности при пълнене но това е отделен въпрос!
Rumen72 написа:Абе ти какво предналягане имаш на изхода на тази Алфа две, щото при тия вертикални щрангове до тавана и отворена система и всичките радиатори пълни с вода , закачени на всмукателната страна на Алфата, май тя изобщо не върти вода през нея, квото мине-минава по естествена циркулация.Тая алфа за да тръгне изобощо и трябва предналягане на изхода, маи ще сменяш Алфата с UPS помпа, ама да видим.

Мисля че бъркаш. Помпата ще си работи и при 0 налягане. Надналягането е с цел свеждане на кавитацията до минимум.
nnikbg написа:
Rumen72 написа:Абе ти какво предналягане имаш на изхода на тази Алфа две, щото при тия вертикални щрангове до тавана и отворена система и всичките радиатори пълни с вода , закачени на всмукателната страна на Алфата, май тя изобщо не върти вода през нея, квото мине-минава по естествена циркулация.Тая алфа за да тръгне изобощо и трябва предналягане на изхода, маи ще сменяш Алфата с UPS помпа, ама да видим.

Мисля че бъркаш. Помпата ще си работи и при 0 налягане. Надналягането е с цел свеждане на кавитацията до минимум.

Според мен, ако беше модел UPS щеше да работи, според спецификациите Алфата иска предналягане иначе спира да работи, затова е Алфа 2 регулира дебита според налягането автоматично, но пък може и да греша! Ако има свободна помпа модел UPS да прова с нея,мисля ,че тогава нещата ще се нормализират :-)!
Всъщност, я я включи на степен римско 2/две вертикални черти една до друга, при теб хоризонтални/ и запали системата така. При постоянните скорости неотчита налягането, просто поддържа една и съща скорост :-)!
От днес системата е без трипътния вентил, помпата е римско 3, за момента всичко е както трябва. Градусите на помпата ги свалиха на 45. Топлото дойде и на първия етаж, до два часа би трябвало да стигне и нужната температура. Ще чакаме да видим!
astroka написа:От днес системата е без трипътния вентил, помпата е римско 3, за момента всичко е както трябва. Градусите на помпата ги свалиха на 45. Топлото дойде и на първия етаж, до два часа би трябвало да стигне и нужната температура. Ще чакаме да видим!

Трябваше просто да протвориш оня кран дето ти посочих. Сега има опасност водата в котела да влиза с ниска температура и поява на конденз.
nnikbg написа:
astroka написа:От днес системата е без трипътния вентил, помпата е римско 3, за момента всичко е както трябва. Градусите на помпата ги свалиха на 45. Топлото дойде и на първия етаж, до два часа би трябвало да стигне и нужната температура. Ще чакаме да видим!

Трябваше просто да протвориш оня кран дето ти посочих. Сега има опасност водата в котела да влиза с ниска температура и поява на конденз.

Колегата Ви, който махна вентила каза ,че е възможен този сценарии с конденза, но според него това няма да е проблем. През сезона имам намерение да не го гася и си мисля, че няма да се стига до там да влиза много студено вода. В крайна сметка , вентила си е при мен и по всяко време мога да го монтирам отново и да пробвам и това което предлагаш със притворен кран.
astroka написа:
nnikbg написа:

Колегата Ви, който махна вентила каза ,че е възможен този сценарии с конденза, но според него това няма да е проблем. През сезона имам намерение да не го гася и си мисля, че няма да се стига до там да влиза много студено вода. В крайна сметка , вентила си е при мен и по всяко време мога да го монтирам отново и да пробвам и това което предлагаш със притворен кран.

Ами, отука нататък -безаварийно да си я ползваш, ако вземе да бълбука в разширителя, значи смуче въздух през обезвъдушителите! Дано не се слува де! :-)
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 12

Включи се в дискусията:

Отговори   Нова тема Абонирай се

Сподели темата:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook:

Имаш нужда от подходящ професионалист за дома?

Върни се в “Отопление”