• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 12
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Ама сподели после какво е станало и как са се оправили нещата.
Май пак съм на изходно положение. Днес ми остана повече време да си играя с парното. Махнатия вентил помогна да загрее и първия етаж , но се появиха други проблеми. Под котела се появи вода и то не малко. Предположих, че товс е конденз. Другото е ,че по този начин не може да направи висока температура. Ако помпата включва на 45градуса, котела работи на тях и не качва на горе. Ако се пуска на 55, пак същото- стиги и тях и до там. Казах си вдигам на 65 да е помпат. Да но до нея не иска да достигне. При всяка промяна на температурата съм изчаквал минимум по два три часа да работи. Казах си , няма да го бъде . Спрях го и отново върнах трипътния вентил . Послушах ви и за притварянето на крана. Помпата си работи на PP2(второто триъгълниче). Котела започна да вдига градуси. Казах си май се получи. Водата под него се изпари и нова не се появи(поне за сега). Но след три часа работа, отново топли само втория етаж , а на първия студ. Е вече нямам нерви. Колегата от Грейко дето монтира котела каза без термоглави , няма да стане. Другия се изсмя на тази теза .
Сега незнам какво да правя!!! Давайте наново да го бистрим. :x
Егаси котьола! Нещо с циркулацията не е наред, ам' ха де. Една и съща инсталация- единия на самотек кюта, другия цезарово иска.
Долу, до Грейкото, преди трипътния, виждам 2 цола тръба, като в нея се включва тръба 3/4. Тя ат къде идва? Явно събира студена вода, в главния щранг, ама от кой етаж, да не е от първия? По вдясно има 1/2 тръба вертикално,тя от къде идва? По схемата гледам дебелата тръба, от Виадруса към разширителния съд, защо ходи и надолу, чак до Грейкото и преди трипътния преминава стената към друго помещение. Има нещо объркано май при подвързването на тоя Грейко, ма така по снимки.....знам ли?!! На гравитачна перфектно, а паралелен котел с помпа не може да се балансира. В Хикс ли съм, Шах или Мат. Грейкото трябва да е подвързан след всички сборове на студена вода. Демек, студена да взима чак от входа на Виадруса, долу.
Термоглавите са ясни, но те са за комфорт и икономия. Секретни вентили, за баланс на радиаторите, също. Помисли и за затворена система.
Тури помпата на 3та постоянна скорост и да включва на 48 гр. и като зацикли в това кофти положение, пипай връщащите тръби. Някъде може да циркулира паразитно, дето не трябва.
Някой спец на място да я види трябва, а и Батковците, тука, да се намесват.
Котела е вързан правилно(взима студена вода от събиращата и качва в главната към тавана - тук проблем няма според мен), РАЗМЕРА НА ТРЪБИТЕ е друга тема и за там съм "бос". Тази 1/2" дето се вижда - тя влиза от най - долния радиатор(в стълбите) и това му е изходящата тръба. Виждат се различни тръби по цолаж , защото къщата има пристройка , която е връзвана допълнително според мен . Основната събираща е 2" ако не бъркам , Качващата също е 2" , но събиращите водата на пристроената част според мен 1,1/4".
За майстор да го гледа ви казах: ако се обадя на този дето го монтира, човека си иска термоглави и за него там е проблема. Сложим ли всичко щяло да тръгне. На втория етаж при достигане на температура главите затварят и от там щяло да затопля първия. Негов колега (който предложи и махна за проба трипътния или смесителния вентил) се изсмя на тази теза и каза че просто ми взимат парите както и досега. Иначе монтажа бил като по учебник. Днес ще пробвам да търся друг разбирач да идва да гледа.
Прикачен файл:
връщата.jpg
връщата.jpg (82.94 KиБ) Видяна 25 пъти

Тази (с червената въпросителна) ли идва от долния етаж? На мен не ми харесва "колектора" събиращ "връщащата се вода" и точката, от която се взима за към помпата.
Тази тръба е събираща, и във всеки ъгъл на къщата има такива тръби събиращи.
А синьото? Затваряш ли изходния кран на Виадруса , когато работи Грейкото?
До сега тази система е работела безупречно , да не забравяме! За мен проблема е в настройка на горелката и трипътния или смесващ вентил. Така и не разбрах последно как да го наричам. Може да се окаже в играта да влези и помпата. Според спецификацията която колега беше споделил , тя сега работи на принципа PP2 за двутръба система. Макар да се замислям. От тавана тръгва тръба и захранва радиатор от втория етаж, същата слиза и захранва радиатор на първия етаж. Изходящата тръба на радиатора от втория слиза отделно на първия и се събира с изходящата от него и така в мазето идва като събираща. Ама как ги обяснявам само
Hoвoceлckи написа:А синьото? Затваряш ли изходния кран на Виадруса , когато работи Грейкото?

Затворен си е, няма да го грея и него я. за синьоното, ми това е пак събираща от старата част на къщата. От нея Виадруса е захранен и на същата се захранва и Грейкото но с по малък цол.
Тази стара част отоплява ли се?
По червената (въпросителна) казваш е събрана от двата етажа "студената"?
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 12

Включи се в дискусията:

Отговори   Нова тема Абонирай се

Сподели темата:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook:

Имаш нужда от подходящ професионалист за дома?

Върни се в “Отопление”