• 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 12
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Да, отоплява се на всякъде, има изолация на всякъде и дограма. И на червената е събираща от новата част. Всичко си работи така от 93год. без проблем. Сега единствената промяна е вързаното Грейко , както съм показал със снимки. Вързано да качва там където качва и Виадруса и взима вода от там където и стария. Единствено тръбите са по малки , което е видимо. След връщането на вентила , водата под котела изчезна, май наистина е била конденз. Но пък без него топлеше на всякъде, макар да не може да направи градуси повече от 54-55, това за 5-6 часа работа на котела.
Споменах, че не ми харесва "колектора" - тръбата, в която влизат разните "студени" от разни места. Опасявам се, че там се получава дърпане на вода основно от втория етаж (поради специфично по-малко съпротивление; точката от която се взима за помпата ... и действието на трипътния вентил). За стария котел е вече събрана ... Бих препоръчал да се вземе за помпата (новия котел) с тройник от мястото, където влиза непосредствено студената във Виадруса. Това "образно" - за да обясня съмнението ми в "студения колектор".
Hoвoceлckи написа:
Прикачен файл:
връщата.jpg

Тази (с червената въпросителна) ли идва от долния етаж? На мен не ми харесва "колектора" събиращ "връщащата се вода" и точката, от която се взима за към помпата.

Значи Тази от която взима студена да се измести с 50-60см към Виадруса, така вече наистина ще има всичката събрана вода както и стария. Ако съм те разбрал правилно. Защото в момента тази белязана в червено и тази която се вижда на 1/2" влизат след захващането на студената за Грейкото.
И аз имам подобен проблем, при мен с-мата е отворена с котел на твърдо гориво Демрад 24кв + ТП 18кв и добавено Грейкото 20кв.Подовите греят щото си имат отделни помпи,но радиаторите не.С-мата е с една помпа UPS 25/60 м/у смесителния и котела и загрява много бавно за мен един от проблемите е огромния воден обем на котела 85л за подгряването на който се хаби излишна енергия.При последната проба на Р2 - 8кв поддържаше 65-67гр и с часове не вдигна повече.Предполагам че смесителния (Херц на 55гр на 63 би трябвало да затвори)не затваря малкия кръг и се губи дебит.Ще опитам първо да вдигна тем. в котела,ако не стане ще добавям втора помпа.Със стария котел при тези тем. става баня на всякъде.Явно Грейкото като котел не е доизмислено :?
kuuuuuul написа:Явно Грейкото като котел не е доизмислено :?

Убеден съм, че проблема не е в Грейко.

Куууул, 85 литра не са минус, а плюс. Хората дават пари за буфери. Ти тази енергия не я губиш, напротив: инертността помага за по-оптималното горене на всички твърдотопливни котли ( в това число и пелетни)

Подържам мнението на Новослески. За мен проблемите и на двама Ви са от неправилно или не балансирано свързване.

Руска рулетка е да включиш 2-3 източника на енергия или консуматора и всичко да тръгне на 100%

В такива случаи се използват хидравлични изравнители, разединители, балансьори или по руски гидро стрелка.

В съседна тема коментирахме. Филма е запознат. Дадох линк относно теорията и как да си направим сами такъв.

Моята хидро стрелка е неръждаем водосъдържател от 120 литров бойлер.
В нея отдават енергия:

-руски котел на твърдо гориво 45 киловата
-6 секционен Виадрус с горелка екоенергия 35 киловата
-самоделен зидан котел сигурно е 80-100 киловата. Гори цели метровици.
-термопомпа около 30 киловата.
-соларна система

Всичко може да работи в паралел, последователно или едно след друго.

Лазар преди време бе дал схема на топлинно колело. На руски топлинное колцо. За мен отлична система, която не е позната в Бг. Изпълнява същата роля като хидрострелката.

За съжаление и едното и другото са капитални промени и не се правят в началото на отоплителният сезон.
Е с това трябваше да започнеш :) Ама как да знаеш с какво да започнеш като трябва с ченгел да се вади информация за положението :-D Е, все пак се напредва ... с предположенията.
Hoвoceлckи написа:
Прикачен файл:
връщата.jpg

Тази (с червената въпросителна) ли идва от долния етаж? На мен не ми харесва "колектора" събиращ "връщащата се вода" и точката, от която се взима за към помпата.

Браво Новоселски, беше заспал, ма са загледа! Та къде гряба да са закачи Грейкото? Ако ти е наблизо, иди и погледни ня място. Ако не аз ша ида, ни ми пречи.

Новоселски, прегледах назад, но това съм пропуснал. Правилно зябелязваш. Извинения.
Помата ня Грейко трябва да дърпа след като са се събирали всички изтекли води.
Последна промяна от Трифон П.Трифонов на пет окт 13, 2017 7:25 pm, променено общо 1 път.
Що си мисля че горелката няма мощност. Някъде ми се мерна 8 кВ. Водата не стига до всички консуматори а в същото време се връща студена вода. Какво ще стане когато водата почне да циркулира навсякъде.

Аз предлагам:
1, Котела на максимална мощност (80 - 85 градуса изходяща вода) / лесно ще се разбере към кой кръг отива водата.
2, Помпата да включва на 65 градуса и да е на III степен. Автоматиката е хубаво нещо обаче когато всичко друго е ОК.

Трипътния (смесителния) как е махнат ? Може ли снимка.
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 12

Включи се в дискусията:

Отговори   Нова тема Абонирай се

Сподели темата:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook:

Имаш нужда от подходящ професионалист за дома?

Върни се в “Отопление”