• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Здравейте,
С брикетите се сблъсках през 2012. Тогава ги ползвах за разпалки. Зимните сезони на 2014/ 2015 и 2015/ 2016 бях на дърва и въглища. Опитвах се да отоплявам 93 м2- котел в кухнята и 3 стаи. От цялата работа успявах да стопля кухнята. Сезон 2016/ 2017 пробвах с екобрикети.
Сметката:
- По- малко хамалогия.
- Температура в чилището около 30- 32 градуса
- По- чисто! Без миризма!
- Разлика за отоплителния сезон около 100- на лева.
- КПД над 300%
Тази зима също ще съм на еко брикети. Причината, е че не ми се налага да сменям котела. Всички говорят за пелети, но там си има задължителния разход от поне 1000 лв. Брикетите могат да се ползват, както за котли и камини, така и с обикновени печки. Пропорцията е различна.
Аз, да речем слагам 3 пръчки на около час и половина, като си лягаме слагам 4- 5 и затварям клапата- до сутринта има топлина.
DrunkBuda написа:- КПД над 300%
Посмали манго
fbr написа:
Посмали манго

Ще смаля, като се промени!
Ще приема последната дума като грешка на пръстите!
Какви брикети ползваш? Аз си взех дъбови, доволен съм, много добре се представят, топля 130кв с една камина и въздуховоди, но са доста скъпи. 500лв на тон. Сподели какви са твоите пелети и цената им ако може
DrunkBuda написа:
fbr написа:
Посмали манго

Какви брикети ползваш? Аз си взех дъбови, доволен съм, много добре се представят, топля 130кв с една камина и въздуховоди, но са доста скъпи. 500лв на тон. Сподели какви са твоите пелети и цената им ако може
Тончо_Башев написа:
DrunkBuda написа:Какви брикети ползваш? Аз си взех дъбови, доволен съм, много добре се представят, топля 130кв с една камина и въздуховоди, но са доста скъпи. 500лв на тон. Сподели какви са твоите пелети и цената им ако може

Ползвам брикети, не пелети. От слънчогледова люспа. Цената на тон ми излиза 320 лв. В нормални зимни дни за един ден заминава чувалче. В по- студените стигам до чувал и половина.
DrunkBuda написа:- Температура в чилището около 30- 32 градуса

Това "чилище" ще да е нещо средно между чистилище и жилище,понеже с такава температура вътре е трудно да се определи кое от двете е ! А онова с 300% процента КПД направо убива коча с лопатата.... :-D Все ми се струва че някой е дистрибутор на екобрикети за да пише такива неща,все едно ние таквоз чудо на живо не сме виждали, и не знаем как и колко гори :idea: Лошото е че някой ще вземе да му повярва и после ще се чуди защо хем му е скъпо,хем студено :wink:
DrunkBuda написа:- Температура в чилището около 30- 32 градуса

Уау!

Дано това не го прочете жената!

Ще е грешка на пръстите, ако беше написал логиката по която стигаш до това твърдение.
Определено злобари не липсват тук!
Написал съм, каквото съм иСпитал. След като моя опит се различава от ваш'я- може би нещо ви липсва.
Приятно Ви ДРЪвене.
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Включи се в дискусията:

Отговори   Нова тема Абонирай се

Сподели темата:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook:

Имаш нужда от подходящ професионалист за дома?

Върни се в “Отопление”