Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Как да свържа волфрамов електрод, примерно WL15 4,0x175 mm Gold Plus, с кабелна обувка 8мм ухо (такава)?

Някаква "цанга" намерих. Тука има някакви манийки с резба. Истината е, че даже не знам какво търся.

Някакви предложения?

Трябва ми за един такъв спот уелдер.
спот какво :x ?
Не знаеш ли как се казва на български?
Апарат за точкови заварки.
До сега колкото и точкови апарати да сме си правили - електродите винаги от мед.А за апаратите -още не съм пробвал с трансформатор от микровълнова.
Много зависи КАКВО ще се заварява. В тази връзка има и много видове електроди като състав на материала за изработка.
Професионално никога не се използва чиста мед - прекалено е мека и електрода бързо се деформира, износва ...
Когато се говори за медни електроди би трябвало да се разбира мед легирана с добавки за твърдост.
Обикновено е мед/хром или мед/хром/цирконий за нисковъглеродна стомана или стомани с галванично покритие.
За неръждавека и твърди стомани електродите са от мед/никел/силиций или подобни.
Много твърдите електроди като тези само от волфрам, или фолфрам/мед , молибден НЕ СЕ ИЗПОЛЗВАТ за точкова заварка.
Изключения - когато се заваряват много тънки материали като медно фолио, тънки медни проводници или многожични такива...
:partyman:
Трябва ми за един такъв спот уелдер.

Колко кондензатори си сложил?
То има биметални електроди /волфрам мед/ Но такива тънки като в случая не съм виждал. Те и токовете са малки така че не е проблем да са само волфрам. По добре се справят за такива заварки на батерии.
А за питащия. Намери си един стругар да ти врътне по едно тяло от бронз или месинг за цангата която си показал. Готово нещо едва ли ще намериш. Варианта с кабелната обувка в края не е подходящо дори грешно изпълнение за тази работа. А защо за сега нямам време да обяснявам.
Не говоря за биметални електроди а за сплави или по-скоро за евтектични смеси.
Ето, дори китаеца си е написал - бакър само 58% ...
Електроди 3х100 мм за батерии
Има и волфрам/мед 80/20
Електроди 2х200 мм
Електродите от чист волфрам имат сравнително голямо съпротивление и са за руга бира...
В такъв вариант за използване (точкова заварка) имат свойството да прегряват на върха и да се пукат.
Но не пречи да пробва де щом ги има. Все пак става дума за любителска работа. :)
:partyman:
hidrazin написа:....чиста мед - прекалено е мека и електрода бързо се деформира, износва ...
Когато се говори за медни електроди би трябвало да се разбира мед легирана с добавки за твърдост...

...те и за това някои електроди "от мед" "заминават бързо", други - по-издържат. #-o
hidrazin написа:Колко кондензатори си сложил?

12 от тези Кондензатор електролитен 25/28 V, 82000 uF
Досега електродите ми бяха такива(от там и 8мм кабелната обувка):
Изображение

Включи се в дискусията:

Отговори   Нова тема Абонирай се

Сподели темата:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook:

Имаш нужда от подходящ професионалист за дома?

Върни се в “Електротехника”