• 1
  • 2
Вашето лично помещение
Здравейте, интересува ме какво ви е мнение за тези модели подматрачна рамка?
За мен е важно да е здрава и да не издава скърцащи звуци...

Изображение
Изображение

Цена 115 лв. за размер 160/200 см.

Изображение
Изображение

Цена 136 лв.

Изображение

Тази е с повече ламели.
Цена 182 лв.

Изображение
От това най много се притеснявам да не скърца подматрачната рамка и да не е паянтова с тея сглобки.
Не ми е спешна все още оглеждам, ако някой е доволен от конкретен модел да споделя.
Аз съм с рамки на тази фирма http://www.speedo-sf.com/bg/products.php?category=4 Модела е Venus с комфортни зони. Рамките са здрави и от ламелна дървесина.
На малките взех Комфорт 610 на Тед. Предимството пред по-евтините е, че сглобката не е персонална на всяка ламела със скоби към рамката, а ламелите са захванати по 2 в някакъв държач от гума, който е захванат към рамката, но е дистанциран от нея. Виж как е изпълнен на снимки. Скърцане - нулево. И никакъв шанс държача да се измъкне от самата рамка, докато при евтините вибрациите могат да измъкнат скобите. Огледай сглобките много добре, все пак веднъж ги даваш тези пари!!!
Какви пък вибрации чак толкова може да има :roll: :-D
prascho написа:Какви пък вибрации чак толкова може да има :roll: :-D

Ооо, вярвай ми - при тях има далеч повече вибряации, отколкото при нас. Само дето са от различно естество, несвързано с твоето МПС :lol:
Засилил съм се да взема лист дунапрен (35-40кг/м3) 14х130х205см , на мен ми трябва 120х200, но с оразмеряването излиза по-скъпо от заводския лист.
Чудя се дали да не си го оставя по ширина 130см и само дължината да скъся на 200см.

Доколкото знам, рамките без трегер са до 120см. Възможно ли е да се изработи 130см рамка, не съм тежък!?
Не искам с трегер.
Легло нямам, още не съм го измислил. :?
Аз мисля, че съм с модел компакт, и няма никакви проблеми, не скърца, не мърда, супер добре стои и добре изглежда отгорен на всичкото.
Не съм чувал до сега рамка с такива ламели да скърца. Скърцаха преди много години, когато се правеха от чамови летви и фазер. А дали е метална или дървена, все са здрави, аз за в къщи взех дървена и няма проблеми. Взех такава, щото много ме дразни, че на металните винаги им се разминават диагоналите поне с 1 см. Не че е голям проблем, но...
А такива на Рос Мари съм слагал няколко пъти, отначало и на мен ми се виждаха много паянтови тия сглобки, но като помисля - те нищо не държат точно в ъглите, така, че и с тях няма никакви проблеми.
  • 1
  • 2

Включи се в дискусията:

Отговори   Нова тема Абонирай се

Сподели темата:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook:

Имаш нужда от подходящ професионалист за дома?

Върни се в “Спалня”