• 1
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 33
Нека намерим най-тънките цени.
Някой може ли да даде мнение за електрическата машина за рязане, която пускат на 14 събота за 90лв. 120вата. Добра ли е и с какво превъзхожда Бош или Горение горе долу за тия пари :?
Резбите на Лидлският 25 литров компресор на 1/4 ли са или други и по специално на предпазният клапан ?
Понеже ще потърся да купя предпазен клапан на 10 бара за да го заменя на моя.
Пистолета за боядисване, различава ли се от този от предните оферти - с пластмасовото казанче ?
Djack написа:Пистолета за боядисване, различава ли се от този от предните оферти - с пластмасовото казанче ?

Този е с АЛуминиево !
На мен всичките принадлежности за компресора ми изглеждаха наистина като от Лъки Бой извадени. То пък бива да спестиш, ама чак толкова... Гайковерта като го хванах в ръка, то едно пукане, щракане отвсякъде, ужас.
Пистолета е с алуминиево казанче и има съществен недостатък на капака му. Не е с резба както на пластмасовият, а се набутва вътре в алуминиевият отвор и ако се наклони пистолета боята може да натежи и да се излее. Вероятно е необходимо да се залепи с хартиено тиксо цялата обиколка на отвора всеки път след наливане на боя. Така ще се предотврати случайното изливане на боят.
Като разговарях с един случаен човек в магазина по отношение на този тип бояджийски пистолети, той ми каза че също са по неудобни и по непрецизни по отношение на дозирането на боята от пистолетите с казанче отдолу пред ръкохватката. Те не ползват гравитачният принцип като Лидлските, а използват принципа на подналягането което се създава под боята от компресора и така дозировката е по прецизна. Освен това казанчето не пречи на погледа на оператора. Но и цената им е двойна.

Действително Лидлските пневмо инструменти са с доста занижено качество напоследък. Вчера минахме с жената през Практикера и загледах на Райдър и Енхел пневматиката която външно изглежда доста по качествена.

---------

И понеже питах дали се регулира този предпазен клапан на 25 литровият Лидълец, но отговор тук както знам трудно ще получа, та потърсих в нета пак какво се продава като клапани. Попаднах на един продавач на регулируеми клапани от 8 до 12 бара.
Питах го дали стават неговите и той каза, че вероятно е на 1/4 резба щом стои завит към презостата и изводите. И по същественото е, че като се издърпала пласмасовата капачка отдолу се регулирала силата на пружината чрез завъртане на резбовото съединение. Така че и моят би следвало да може да се регулира така.
После в Практикер загледах на 25 и 50 литровите компресори клапаните понеже са поставени на нивото на очите високо по стилажите и като завъртях червената капачка видях че пише 1/4...... :wink: После издърпах по силно капачката и тя излезе. На моят 50 литров Енхел вероятно е набита по силно и ме беше страх да я дръпна силно. Та действително отдолу има реглажна резба. Както си и мислех са направени като обратно/предпазните клапани за ВиК. Колкото повече се завива и се напъва пружината- толкова повече тя ще отваря при по високо налягане до даден момент. Явно са от 8 до 12 бара нормално.

cholev твоят компресор каза че е на 8 бара макс. Та можеш ако искаш да го пробваш и ти да го пререгулираш. За презостата ти трябва Филипс отверка и 10ка за реглажният болт отдолу. Като завиваш се вдига налягането на което помпи компресора. На клапана му се вади халката и се издърпва капачката. Може да се помогне с отверка. Вече какви са размерите на ключовете за напъване на пружината му не знам защото не съм пробвал.

Ако можеш виж дали на клапана пише че е 1/4 и той, защото аз няма как да видя сега.

На Енхела е на 1/4 със сигурност и даже и на него ми се наложи да пререгулирам от презостата максималното налягане малко над 10 бара защото той държеше и помпеше до към 9 бара макс.
Явно тия неща се донастройват после при експлоатацията.

Ами това е за тия пневматики. Надявам се при следващото зареждане на 25 литрови компресори в Лидл да не се коментират пак тия входно/изходни дебити........... :wink:
Зегето на 220v тая година не са го пускали. Пак през декември ли да го чакаме и бива ли го?
Утре сутринта ще видим, какво ще пускат :-D
Зегето стои на предпоследната страница на лидл сервиз, значи трябва да го пуснат скоро, а дали е хубаво...
Миналата година е било в първата или втората седмица на декември. На кого ще му трябва зеге през зимата? Освен за подарък. Все пак ако някой го има да сподели
dido1975 написа:На кого ще му трябва зеге през зимата?
Да нареже дървении за разпалки? :?
Тая година инцидентно ползвах два пъти зеге - да направя едно "магаре" и да изрежа едни отвори в един подложен пвц на една двойна мивка.
Май не ми трябва...
  • 1
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 33

Включи се в дискусията:

Отговори   Нова тема Абонирай се

Сподели темата:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook:

Имаш нужда от подходящ професионалист за дома?

Върни се в “Къде е по-евтино?”