• 1
  • 2
Жилището на най-малките
Пораснахме вече до дръжките на прозорците, трябва да измисля начин да ги блокирам, децата да не могат да отварят, с обяснения не става...
Не ми се слагат решетки/4-ти етаж, грозотия/

Изображение

също така от строителя не са предвидили в детската да има отваряемо прозорче, само врата към тераса, точно която искам да блокирам,
мога ли да сваля стъклопакета и да направя нещо стил "направи си сам"?

Изображение

Благодаря.

Прикачен файл

DSC09216.JPG
отваряемо прозорче
DSC09216.JPG (71.38 KиБ) Видяна 6448 пъти

Прикачен файл

DSC09215.JPG
вратите
DSC09215.JPG (72.72 KиБ) Видяна 6448 пъти
Майсторите на дограмите ще могат да ти кажат най-точно, дали няма някакви механизми за застопоряване..За горното прозорче няма да има проблем да ти направят крило и да го монтират на панти, но от НАПРАВИ САМ надали нещо ще излезе.
Попитай за противовзломни заключвания във фирма за дограма. По-евтиният вариант е с райбер някъде по-нависоко.
Проблема е, че най близкита дограмаджии са РЕХАУ, казаха не може..
Другите не знам къде да търся и дали ще дойдат за едно прозорче...

За прозорците райбери са ми резервен вариант, ако не намеря нещо по-елегантно.
Има дръжки със секретни ключета, вградени в самата дръжка. Един приятел си сложи такива точно на терасата. От разбиване не пазят, но за децата са идеални и няма нужда да се обяснявате. Дограмата и обкова са като твоите, така че да не се правят на ощипани, че не може.
дръжка с бутон (която се завърта само когато е натиснат бутона) или с ключ (при заключено положение дръжката не може да се завърти).
Врата с такава верижка надали ще отвори :lol: Изображение
jekasus, става въпрос за PVC дограма.Какви са тия синджири,какви са тия окови :)
Идеята е верижка , просто не намерих по-нормална снимка :lol: Иначе с райбер е доказано през годините - племенника ми, както е на 7 години още не му намерил цаката.
МОЖЕ да се направи крило на мястото на фикса-цена 50-100 лв (зависи от производител,материал ,клиент.....), а дръжката на вратата да смениш с такава с ключ-като втората на Стив(можеш и сам-10-20 лв ).
Друг вариант е заключалка (някъде я бях снимал монтирана,но не я открих),която се монтира в долната част на крилото.Не позволява отваряне на крилото по традиционен начин, а в същото време може да се отвори крилото на 'ножица' ако е с двуплощен механизъм. Заключването е със секретно ключе. Трябва да има място за тази заключалка-варианта е по-евтин(мисля си ,че беше в рамките на 30-35 лв)
  • 1
  • 2

Включи се в дискусията:

Отговори   Нова тема Абонирай се

Сподели темата:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook:

Имаш нужда от подходящ професионалист за дома?

Върни се в “Детска”